Joonistan ühe ajakirja jaoks pilti mehest. Mika piilub mu tööd.
Mika: See on küll ilus mehekene! 😄
Kuu: märts 2020
Mika: Minu mamma Helgi on vana … Issi on ka vana …
Mina: Aga mina?
Mika: Ei, sina ei ole vana! Sa oled noor nagu mina. #armsaimhetk
Minu esimene tellimustöö koroonakriisis. Hakkasime Tarieliga kohe lisatööd otsima. 12. märtsil kuulutati välja eriolukord, 14. märtsil kirjutasin FB-sse, et otsin illustratsiooni vallas lisatööd ja 17. märtsil tuli mulle esimene tellimus. Aitäh Sulle, armas Teele! Pärtu joonistamine oli eriline, sest andis jõudu ja julgust, et töö ja sissetulek ei katke. Meie firma müügid kadusid praktiliselt päevapealt. Nii et tuleviku tundus oma teadmatuses väga tume. Isegi parandamatu optimist, Tarieli, oli murelik ja vahel isegi sünge.
Nii et Teele ja Pärtu tõid sellesse tumedusse esimese heleda laigu. Siis me ju veel ei teadnud, et neid helendusi tuleb veel. Mul on alates märtsis tänaseni kogu aeg tellimusi olnud ja ma olen selle üle ütlemata rõõmus! Kõige suurem rõõm oli see, et sain jätkata Lucky Laika Vanasõnade sarja ja seda nende tellimuste abil elus hoida. Tarieli tegutses edasi meie toodete turundamisega nii palju kui võimalik ja hoidis Lucky Laika fänne meie tegemistega kursis.
Kuna Pärtu on pärit Monacost, siis käivitus minus kohe kuningliku pildi mõte. Nii kujutasingi uhket valget koera Monaco prints Rainierina tema pulmapäeval. Tema rinnal säravate medalite ja aumärkide hulgas on ka väike pilt pruutlooris koerast ehk tema abikaasast Grace Kellyst. Viimase kuulsast pruudikimbust on pärit ka piibeleheoksake printsi rinnal. Inglise vanasõna – A king’s face should show grace, eesti keeles, Kuninga ilme peab olema armulik – loob Grace nime ja ingliskeelse sõnaga toreda sõnamängu.
Selline on Pärtu ise oma koduses keskkonnas kui ta ei pea kuninglikku rüüd kandma 😉
Ja siin on Pärtu võtnud väärika poosi oma paraadportree ees.
1 CommentSee pilt jääb mulle alati tähistama üleminekut uude reaalsusse. Joonistamist alustasin 19. veebruaril “vanas heas maailmas” ja pildi lõpetasin 17. märtsil “uues karmis maailmas”. Sellest pidi tulema lihtsalt veidi naljakas ja kevadiselt lootusrikas pilt. Pilt, mis tähistab peatselt saabuva rohelise laine ootust, laine mis uhub üle halli maa, kõikvõimalikud õied vahuks harjal. Kuid selles uues olukorras, kus tuli hoopis haiguse- ja hirmulaine, pidi see pilt olema veel tohutult lootusrikkam ja naljakam.
Sarjas “Breaking Bad” küsib Jessie viidates Iiri perenimedele: “Possum. Since when did they change it to opossum? Opossum makes it sound like he’s Irish or something?” Seda sarja vaadates ja seda lauset kuuldes, tekkiski idee joonistada iiri rahvariietes opossumist pilt, mis illustreeriks iiri vanasõna. The older the fiddle the sweeter the tune ja eesti keeles – Mida vanem viiul, seda kaunim kõla – on pühendatud kõigile iirlastele tänaseks Püha Patricku päevaks. See päev on mulle armas olnud juba teismeeast kui lugesin M. Mitchelli “Tuulest viidud” (mida armastasin juba 13-aastaselt) raamatu järge A. Ripley “Scarlett”. Minu silme ette kerkisid kõik need rohelised väljad ja ristiheinalehed ning vaimustunult riietusin 18. märtsil (Püha Patriku päeval) alati rohelisse. Nii et panin siia pilti kogu selle päeva värviilu ja rõõmsa värskuse.
Ja selle pildiga kõlavad kokku ka minu kallile vanaemale nii armsad Ernst Enno luuleread: “Nüüd õitsvad kodus valged ristikheinad, tuul mängib lillelõhnaga …”
Comments closedMis loom või lind see on? 😉 Koonetoreke #mikasõnad
Comments closed