Skip to content

2017 – Mika aasta

Teen siin vahepeal ka väikse kokkuvõtte 2017. aastast. Kui aastasse 2016 mahtus palju erinevaid asju, siis 2017 oli kindlasti Mika aasta. Tema on täitnud suure osa meie 2017. aastast – tema ootamine, saabumine ja tema eest hoolitsemine. Kuid koos Mikaga muutusime me üllatuslikult tublimaks. Sest Lucky Laika tööd-tegemised olid ju ikka vaja ära teha ja mõeldes tulevikule ehk veidi rohkemgi. Ühesõnaga – meie armas tütreke innustab meid!

Aastavahetus oli eriline, sest muidugi mõtlesime, et järgmisel aastavahetusel oleme juba kolmekesi 🙂

Jaanuaris aitas Tarieli remondimehel kibekiiresti Helgi (Tarieli ema) uues korteris remonti lõpetada, sest meie Tartu korter oli müüdud ja Helgil oli vaja ruttu Tallinna kolida. Jaanuari keskel koliski ta sisse. Me kõik oleme väga rahul – saame üksteist abistada.

Veebruaris järtkas Tarieli remondilainel – ta värvis minu toa seinad heledaks. 

Iga nädala ja kuuga oli Mikat järjest rohkem näha : ) Kuigi võtsin kogu rasedusega juurde vaid 10 kg ja kõht ei paistnud varakevadel jope alt väljagi. 

2017. aasta kevad oli eriti jahe ja puud hakkasid lehte minema alles mai keskel. Nii et juba väga ootasin seda magusrohelist värvi. Eriti sellepärast, et saaksime oma lapseootuse fotoshooti ära teha. Mai lõpus see õnnestuski – Elina Sildre tegi jälle nii lahedad pildid meist.

Ja siis – 24. juuni öösel kell 01:21 – Mika saabuski. Olime enne nalja teinud, et no nagunii sünnib ta jaanipäeval ja ise seda mitte uskunud, kuid just nii läkski ; ) Nüüd on meil selle üle vaid hea meel, sest jaaniöö on edaspidi alati nii eriline ja kõik lõkked ning sõnajalaõied süttivad Mika auks!

Ja sellest, Mika sünnihetkest peale, on meie aasta käinud hoopis uues rütmis. Ühtpidi on aeg läinud lennates, teisalt tahaks, et see läheks veel kiiremini. Aeg on üldse omandanud uue tähenduse – ma väärtustan iga hetke nüüd palju rohkem. Iga Mika kasvamise hetke ja samas oma aja hetke, mil teen tööd või kirjutan kasvõi näiteks seda postitust. Ikka siis, kui ta magab. Õnneks on meil Helgi, kes on alati valmis meid abistama.

Meie peres on juba ka mitu lahedat traditsiooni. Igal kuul tähistame erineva maa toiduga Mika minisünnipäeva …

… ja igal nädalal teeme ühe perepildi : )

Kui Mika oli kolmenädalane, siis jõudsin esmakordselt joonistamiseni.

Kui Mika oli kolmekuune, jäin temaga esimest korda üheks nädalaks kahekesi. Tarieli oli Lucky Laikaga Soomes messil. Kõik sujus meil mõlemal kenasti, kuid siis sain eriti hästi aru, kui hea on see, et me mõlemad kodus töötame ja Mikat vaheldumisi hoiame.

Mõned kokkuvõtvad numbrid ka 2017. aastast (Foto ülal: Elina Sildre):

– Juurde võetud 10 kg, alla võetud 11 kg 🙂

– Kätesse tulnud jõudu kandmaks 7-8 kg mitmeid tunde päevas

– Pilte Lucky Laikale 12 tk

– Pilte Lucky Son of a Bitchile 4 tk

– Joonistustunde kokku 333 (võrdluseks 2015 – 490 tundi ja 2016 – 550 tundi). 

Juhuuu, ja nüüd hooga uude 2018. aastasse!