Skip to content

Chipopo ja Forenzi

Niiiii palju on lahedaid asju, millest postitusi teha ja eks ma järjest teengi, kuid teema-lipikute arv laual on lihtsalt muljetavaldav. Lisaks on unarusse jäänud mu loomingu kajastamine. Aga eks ma teen nagu suudan. Minu vabandus on see, et sel aastal olen rekordiliselt palju joonistanud. Nii et sinna see aeg suures osas läheb. Mika areng on praegu nii kiire, et ma püüan eelkõige sellel “sabas” püsida. Siin on fotod Mika ja Tarieli suvisest võimlemisest. Praegu nad seda enam ei tee, on nüüd juba teised mängud-tantsud.

Näiteks mäng “Kuri lohe ja rüütel”, kus Mika on enamasti tuldsülgav lohe ning Tarielil on enda kaitseks puust mõõk ja padjast kilp. Mika lemmikmäng praegu on aga üsna primitiivne ja mitte üldse liikumist nõudev “Vihmaussimäng”, mis seisneb selles, et Mika-Tarieli peidavad end üleni tekkide alla ja mina kehastan kas aednikku või kalameest, kes siis vastavalt on heatahtlik või kuri, kas tunnustades neid hea töö eest või tahtes neist kalasööta teha. Sarnane on ka “Kapsaussimäng”, taas on Tarieli-Mika teki alla peitunud ja “söövad kapsalehti”. Mina olen seekord kindlasti aednik, kes tuleb neid sealt minema peletama. Mõlemad mängud lõppevad üsna korraliku kisaga Mika ja tagasihoidlikumaga Tarieli suust 😀 Minuga mängib Mika põhiliselt mängu Anna ja Elsa, mis seisneb sellest, et tema on enamasti Elsa ja mina Anna ning me taaselustame stseeni, kus Elsa käest tulev jäine voog tabab Anna pead ja Anna kukub minestunult maha ja siis kiirustatakse trollidelt abi saama.

Üks minu meelest põnevamaid mänge on Tarieli väljamõeldud mäng oravatega, kelleks on Tarieli käed. Ta teeb sõrmedega justkui suud liigutavaid loomi, kusjuures tema kirjelduse järgi on ühel oraval vikerkaarevärviline ja teisel kuldne saba. Kuid kõige lahedamad on nende tegelaste nimed. Tarieli üks käeorav kannab nime Chipopo ja teine on Forenzi. Nii et tihti algab hommik koos nende tegelastega. Mika ütleb: “Issi, tee Chipopot ja Forenzit!” Vahel liitun ka mina nendega. Minu käeoravad on Luzinda ja Dulcinea, aga nad pole nii jutukad kui poisid 🙂 Üldse on Tarieli fantaasialend väga hoogne, näiteks täna hommikul lisandus mängutegelaste hulka ka vesirott Tsifik, kes räägib Tarieli suu kaudu kinnipigistatud silmadega, ja läbi esihammaste susistades. Ja mina muudkui vaatan, naeran ja rõõmustan kuidas meie tütrekesel ikka isaga vedanud on.