Skip to content

Kuupäev, millesarnane …

… tuleb taas alles 1000 aasta pärast. Just sellisel päeval on hea panna kirja midagi erilist. Esmakordselt Lucky Laika ajaloo jooksul, saime me Tarieliga ühelt fännilt aasta alguses imelise kingituse. Kasia elab Varssavis ja saatis meile ühe Poola illustraatori raamatu. Mulle eraldi oli raamatu vahel käsitsi kirjutatud kiri. See kõik liigutas meid niivõrd, et reaalsus kadus mõneks ajaks …

Kasia kirjutas mulle juba varem meilitsi, et mu piltides on midagi nii sooja nagu tsiteerin “vanaema, keda igatsed täiskasvanuna”. Mulle läks see eriti südamesse, sest just vanaemal on olnud minu elus eriline roll. Ja muidugi vastasin talle soojade tänusõnadega. Nüüd kirjutas Kasia aga, et minu piltides on Wes Andersoni filmide visuaalne tunnetus ja värvid. See on suur kompliment, sest imetlen Andersoni kaadrite puhtust ja täiuslikke kompositsioone. 

Kuid kõige rohkem avaldas mulle muljet siiski see, et mina lihtsalt joonistan, nii nagu tunnen ja kellelegi läheb see niivõrd korda, et ta võtab kätte ja kirjutab mulle käsitsi kirja. Väga-väga ilus algus 2020. aastale! Aitäh Sulle, kallis Kasia!