Skip to content

Lucky Laika uus sari – Ametid

Alustame uuesti sarjaga “Ametid”. Vahepeal jäi see meil kuidgi soiku, kuigi huvi sarja vastu oli olemas. Sihtgrupp osutus isegi laiemaks kui lootsime, lisaks lastele kingiti ametite-sarja piltidega kruuse koolilõpetajatele ja uut ametit õppivatele inimestele. Aga küsimus oli tootmises (siis oli meie tootevalikus vaid kruusid). Nimelt leidsime, et ise kodus kruuse trükkida pole just eriti jätkusuutlik ; )

Kuna hakkasime justkui otsast peale, siis mõtlesime, et võiks ka pilte edasi arendada. Joonistasin pilte maalilisemas stiilis ja muutsin tegelased lasteks – enne olid nad sellised väiksed vanainimesed : )

Tahame kindlasti taas ka keraamikani jõuda, et lapsel (ja miks mitte ka täiskasvanutel) oleks oma unistuste ametiga kruus ja taldrik. Aga esimesed tooted selles uuendatud sarjas peaksid olema mäng ja tähestiku plakat / poster. Iga tähe juurde kuulub üks amet. Püüdsime valida huvitavaid ja samas populaarseid ameteid. Mõne tähe kohta leidus mitu lahedat elukutset, mõne keerulisema tähe puhul oli valik aga väike. Siit nad tulevad tähestiku järjekorras:

A nagu arst, …

… B nagu baleriin, …

… D nagu DJ, …

… E nagu ehitaja, …

… F nagu fotograaf, …

… siis tulevad G nagu geenitehnoloog ja H nagu hävituslendur, keda ma just praegu joonistan …

… peale seda tuleb veel palju igasuguseid tähti ja ameteid. Tähestiku lõpuosast on mul juba valmis:

P nagu politseinik, …

… T nagu tuletõrjuja, …

… ja Õ nagu õpetaja.

Kuna Eesti tähestikus on 27 tähte, siis on mul joonistada veel 18 pilti. Lemmikud nendest saavad olema ilmselt Š nagu šokolaadimeister, Ž nagu žonglöör ja Ü nagu ümbermaailmareisija.