Skip to content

Jänesed ja torukübarad

Peale väikest seiklust ja ülimagusat jäätisekokteili meie kihluspäeva tähistamiseks, kudrutasime me loomulikult ka oma eesootavatest pulmadest (me teeme seda nüüd muide iga päev – ja enamasti mina alustan). Ja rääkisime meie esimesest tantsust peale tseremooniat. Et kas see peaks olema traditsiooniline valss või võiksime hoopis mõne muu tantsu valida. Ja siis mul tekkiski mõte, et äkki mu pruutkleit võiks olla lühem. Nii et saaks mõnusalt jalgadega vehkida ka.

Tarieli haakus kohe selle ideega ja kuna me lähipäevadel olime just “Seks ja linna” 6. hooaja lõppu vaadanud, siis meenus mulle kohe Carrie kleit. Tarielile ka. Olime vaimustuses, et meile nii sarnane idee tuli. Tarieli arendas stiili edasi: “Ja peas oleks sul mitte loor, vaid väike armas torukübar. Nagu Kerlil – ühe külje peale juustesse kinnitatud.” Kujutluspilt endast oli mul nii selgelt silme ees, justkui oleks mu kostüüm juba olemas.

Ka Tarieli riietus tuli ruttu silme ette. Valge frakk, kaelaside (särav lipsunõel või pross) ja kõrge torukübar. Väga uhke. Olime rahul – juba nii ruttu valmislahendus. Meenutasime endale homost stilisti Anthonit “Seks ja linnast”, kes karjatab talle meeldiva asja peale vastuvaidlemist mittesalliva häälega: “Loves it!”

Riietusstiilist lähtudes tuli idee seda ka kogu pulma kujunduses kasutada. Laudadel võiksid olla nimekaartide asemel väiksed valged ja mustad torukübarad ja jänesed. Ja pimedale lavale astuks enne meie saabumist leierkastimees.

Kõik tundus imeline, kuni järgmise hommikuni. Veel voodis pikutades ütles Tarieli mulle, et nii hea, et me eile riietuse osas otsusele jõudsime. Ja me kukkusime jälle arutama, et mis ja kuidas. Ning siis selgus huvitav fakt. Tarieli rääkis nimelt ühest ja mina hoopis teisest Carrie kleidist.

Mina kujutasin ennast ette selles Carrie lepatriinu kleidis, mille seelikuosa varjab enda all hulgaliselt kaharaid rohekas peenest tüllist kihte. Minu kleit peaks olema muidugi valge (või šampanja-värvi) ja ilma täppideta : )

Aga Tarieli mõtles hoopis voogavat baleriini-kleiti.

Ja seega algas tormiline vaidlus.

Ja praeguseks oleme nii kaugel, et torukübarad jäävad, aga muud tuleb veel arutada.