Skip to content

Leevikesed ja joonistustunnid

Jõuluhooaja alguses lendasid 2015. aasta viimase pildina minu käte alt välja leevikesed. Tavaliselt ma seda ära ei märgi, kuid kuna vanasõna oli mulle tundmatu, siis olgu öeldud, et see on Jaapani vanasõna – “Põõsas ei kasvata talvel marju”. Tarieli leidis selle ja pilt lumistel kibuvitsaokstel istuvatest punapugulistest leevikestest, tuli kohe mu silme ette. Ning see mõte annab hästi edasi talvist kaamost.

Teen siinkohal ka traditsioonilise kokkuvõtte oma 2015 a. töödest. Kuna märgin üles kõik oma joonistustunnid, siis on hea näha, kuidas see aastati varieerub. Näiteks 2013. aasta (mu esimene vabakutselise illustraatori aasta) oli väga viljakas – joonistustunde tuli kokku umbes 870. Seega olin päris üllatunud, kui leidsin, et 2015. aastal joonistasin ma kokku vaid umbes 490 tundi.

Samas 2013. võtsin vastu pea kõik tööpakkumised, siis nüüd, mil olen juba pooleteist aastat pühendunud täielikult Lucky Laika piltidele, joonistan ma ajaliselt vähem. Nimelt kulub palju aega ka uute toodete väljaarendamisele, turustamisele jms. Aga see on vaid tore, sest meie väikefirma liigub tasapisi, kuid järjekindlalt edasi!

Niisiis minu 2015. aastal tehtud tööd:

1 näitus – Lucky Laika “Vanasõnad” Tallinna Linnateatris

1 mängu illustratsioonid – Lucky Laika ja Meelis Looveere koostöös valminud mäng “Kelleks tahad saada?”

2 pilti kahele armsale tüdrukule sünnipäevakingiks : )

35 pilti Lucky Laika erinevatele sarjadele

Nagu ikka võtan sihiks joonistada uuel aastal palju-palju rohkem. Kujutluses on ju nii hulgaliselt pilte, mis lausa nõuavad paberile jõudmist. Üks pilt onmul sellel aastal juba valmis (teist joonistan praegu), kuid selle avaldamiseni läheb veel aega.