Skip to content

Minu kleit

Kui pulmablogi alguses tundus mulle, et olen oma kleidi osas 100% kindel, siis nüüd, mil pean oma ideed ka õmblejale tutvustama, on mul 100 kahtlust. Ja ma olen vaadanud tohutul hulgal pulmakleite ja muid pidulikke kleite. Ning lõpuks-lõpuks – pöördunud peaaegu tagasi oma esialgse idee juurde, kuid siiski muudatustega. Lõige on nüüd (koos õmblejaga arutades) enam-vähem paigas, aga pikkuse osas ei ole ma ikka veel otsustanud.

Pilt puudu – pilt Kerli Kõivust Alice`i video helesinises kleidis

Võibolla tahaks ma nii lühikest seelikuosa, et saaks sukatrippe välgutada nagu Kerli oma Tea Party videos.

Pilt puudu – samast videost pilt

Pilt puudu – ratsakostüümis ja kõvakübaras naine.

Siis jälle läksin ma Diori 2010 aasta kollektsiooni nähes täitsa pöördesse. Mulle näis, et ainuõige lahendus on ratsakostüüm – nö mantel-kleit. Ja ainuõige lahendus on pikk varrukas.

Õnneks on õmbleja hästi rahulik naine ja ütleb, et peab seljas vaatama, mis sobib ja kuidas tundub. Nii et ma saan veel erinevaid variante proovida.

Pilt puudu – miski Carrie kleitide kombo vb

Üks tähtis asi veel – kleit peab olema mugav ja “tantsitav”. Kõige lähedasem minu kleidistiilile on ülal vasakus nurgas olev tume kleit : )

Käisime kõik Tartu kangapoed läbi ja veendusime, et toredat siidkangast pole kuskilt saada. Tarielil oli vaja tööasjus Tallinnasse sõita ja nii saime ühendada kasuliku kasulikuga (lisaks veel sõpradega kohtumised – nii et ka meeldiv). Ja Tallinna Trendtekstiili poest leidsingi ilusa naturaalvalge toorsiidi. Samast poest saime ka Tarieli ülikonna kanga. Poes teenindas meid väga meeldiv härrasmees, kes tundus olevat ka selle poe omanik. Väga elegantne ostmine : )

P. s. Kangas hoiab väga hästi (tekitab ilusaid volte).

Tarielile saime ka kingad (sellised sportlikud valged jalanõud). Minule ei leidnud, aga eile poes käies nägin ka Tartus väga palju lahedaid kingi. Ilmselt tuleb neid veel müüki. Suvi ju ukse ees.