Skip to content

Põhjapõdrad

Hakkan nüüd lõpuks ka vahepeal valminud pilte lisama. 

Jõuluaja vaieldamatu lemmikpilt, mis kõige rohkem austajaid kogus ja millega postkaardid said peaaegu läbimüüdud, oli põhjapõdrad : ) Joonistasin seda pilti tuli takus, sest veel paar päeva ja me poleks jõudnud seda enam trükki anda. Kuid ma sain selle täpselt valmis ning on nii hea meel, et need saami põhjapõdrad inimesteni jõudsid. Mu armas tädi Riina, kes teab jõuludest kõike ja kelle jõulukuusk on alati kõige kaunimalt ehitud, ütles, et see on ideaalne jõulupilt : )

Lahe, et selle pildi puhul läksid mitu asja nagu iseenesest paika. Olin juba ammu otsinud sobivaid loomi vanasõnale – “Coffee and love taste best when hot.” Arutasime Tarieliga, et need peaks olema loomad, kes on kuidagi kohviga seotud. Tema pakkus tsiibetkass (kes “töötleb” kohviube), mina aga kaamleid. Kumbki ei tundunud päris õige. Äkki välgatas – joonistaks saamideks riietatud põhjapõdrad, sest Lapimaal on ju alati külm ning kuum kohv ja kuum armastus sobiksid sinna hästi.

Alles hiljem saamide kohta lugedes leidsin, et külmas keskkonnas sooja hoidmiseks joovad nad päeva jooksul tõesti palju kohvi. Nii et klappis ideaalselt.

Eriti kihvt oli see, et pilt sai ka Eesti Rahvusraamatukogu Tarbekunsti jõulumüügi reklaampildiks, nii et terve kesklinn oli meie põhjapõtru täis 🙂

Üks selfie ka oma pildiga ; ) 

Näitan ka kuidas põhjapõtrade pilt arenes.

Ja ongi valmis!