Skip to content

Üllatused-üllatused!

Ahh, kuidas mulle meeldivad üllatused (muidugi head üllatused)! Ja eelmise aasta lõpus oli neid lausa mitu tükki : )

Esimene tore üllatus juhtus novembris. Osalesime Tarieliga Helsingis litsentsiüritusel Nordic Brand Licensing Market. Peale meie osalesid Eestist veel kaks firmat Pürg ja Stencilit. Teised litsenseerijad olid Soomest, Rootsist ja Taanist, agendid (litsentsiostjad) aga USAst, Jaapanist, Hong Kongist, Hispaaniast, Itaaliast ja Soomest.

Iga firma pidi end esitlema 10-minutilise pitch`ga ja selle ootus oli muidugi väga närvesööv, kuid etteruttavalt võin juba öelda, et Tarieli sai suurepäraselt hakkama. Aga lisaks sellele, saime kuulda ka suurte litsenseerijate nagu näit Muumide ja Angry Birds`i (Rovio) lugusid. Nad rääkisid vabas vormis oma eduloost ning tõusudest ja mõõnadest. See oli väga põnev! 

Suure muumitrollide austajana pakkus mulle eriti huvi just Muumide lugu. Lahe oli see, et Muumide litsentse müüb Tove Janssoni vennatütar Sophia Jansson koos oma abikaasaga. Nad on Muumide brändinga väga head tööd teinud, hoides ja austades Tove kunsti ning tema raamatute põhiväärtusi – perekond, sõprus, rahu, loodusearmastus jne.

Soome tuntumatest tegijatest osales samuti nagu meiegi, litsenstimüüjana, Mauri Kunnas. Tema illustreeritud raamatuid laenutasin juba lapsepõlves kooli raamatukogust : )

Tarieli esitles mõlemaid meie brände Lucky Laika ja Lucky Son of a Bitch. Tema pitch oli nii hea, et kolmel korral ajas publiku naerma : )

Ürituse päevad olid pikad ja pingelised, kuid korraldus oli väga hea ja lõõgastumiseks (kuigi ka seal sai tööjuttu ajada). Esimesel õhtul oli kõigile pidulik õhtusöök organiseeritud ühes Helsingi vanimas majas. Ruum oli väga kaunilt dekoreeritud, nii et tekkis kohe jõulutunne, kuigi oli alles novembri lõpp.

Ja vaadake neid lauakaunistusi!

Ja siis korraga tuligi see suur üllatus. Üritust juhtiv naine ütles, et nad korraldasid meile traditsioonilise Soome jõuluõhtu (kuigi enne pidulikku õhtusööki käiakse tavaliselt saunas, aga sauna pakuvad nad alles homme :)). Niisiis pidulik õhtusöök ja seejärel tuleb üks eriline külaline. Mina ei jõudnud veel midagi mõelda, kui Tarieli vaikselt ütles: “Jõuluvana!”

Mu süda kohe võpatas rõõmsalt. Ja täiesti uskumatu, ma muutusin taas nagu väikseks lapseks, kes seda imelist külalist kannatamatult ootama asub. Veel veidi läks aega ja järsku – seal ta oligi – JÕULUVANA!!! Korraldajad jagasid kingitusi laiali ning Jõuluvana tervitas kõiki külalisi (üle 100 inimese) isiklikult.

Ma olin nii rõõmus ja ärevil ja kõige kummalisem oli see, et ma selliseid tundeid üldse ette näha ei osanud. Olin kuidagi nii liigutatud, et korraga leidsin end pisaraid pühkimast. Rõõmupisaraid muidugi. Ja siis ta tuligi meie juurde. Ja mina lihtsalt hüppasin talle suure rõõmuga kaela. 

Mitte et ma oleks Jõuluvanaga kohtumisest kunagi väga unistanud või midagi, aga ju see oli mu südame salajane soov juba lapsest peale ning polnud vahet, millal see soov täitub. Rõõm oli ühtmoodi suur! 

Ja Jõuluvana oli täpselt selline nagu ta pidi olema – suur, soe, rahuolevalt muhelev ja naeris nii nagu … noh, ülimuhedalt! Ju talle olid lapsed ja lapsemeelsed ka varem kaela langenud. Igal juhul ma olin nii õnnelik ja rahul. Ning terves meie laudkonnas toimus peale seda minu ülisiirast emotsiooni nagu mingi vabanemine. Kõik naersid ja naljatasid ja vaatasid mind kuidagi härdunult ; ) Tarieli rääkis neile, et ei tea jah, kuidas see Jõuluvana Oliviale nii mõjus, et viimati nuttis ta niiviisi meie pulmas. Jah, nii see tõesti oli – ka siis oli liigutus suur.

Kui Jõuluvana lahkus, siis rääkis õhtujuht edasi, et nüüd saadetakse Soome peredes traditsiooni kohaselt lapsed magama ning täiskasvanud asuvad magustoitu sööma ning kohvi ja konjakit mekkima. Seda kõike pakuti nüüd ka meile. Hiljem kuulsin temalt veel, et traditsiooni juurde käib ka hommikune riisipuder rosinatega, mille sisse on peidetud mandel ning kes selle leiab, selle soov läheb täide. 

Peale seda imelist õhtut jalutasime Tarieliga veel veidi jõuluehtes Helsingi kesklinnas …

… ja kohtusime muumitrolliga ; ) Kuid läksime üsna pea hotelli, sest meie pitch oli järgmisel päeval ja Tarieli tahtis veel harjutada. Pealegi oli ilm üsna krõbekülm. 

Kaks töist päeva läksid kiiresti ja eks näis, kas ja kuidas saadud kontaktid ja tutvused vilja hakkavad kandma. Igal juhul oli see meile väga vajalik ja edasiviiv kogemus. Pluss Jõuluvana!!! 

Enne ärasõitu käisime veel Helsingi kesklinnas asuvas Vaikuse Kabelis. See oli eriline ja tõesti väga suurt vaikust ja rahu pakkuv elamus, kuigi olime seal vaid veidi aega. Arhitektuuriliselt ka väga lahe.

Ja siis ja siis – detsembri alguses üllatas mind Tarieli : )

Ta korraldas mulle üllatussünnipäeva!!! See oli niiiiiii lahe : D ja mulle täiesti ootamatu. Ta suutis seda täiesti salajas hoida. Ütles vaid, et laupäeva õhtul lähme kahekesi õhtusöögile ja tantsima. Minu sünnipäev on kõige kiiremal ajal aastast – jõulude eel – EKA ajal oli mul siis sess, nüüd oleme laatade ja poodide varustamisega väga hõivatud, nii et Tarieli poolt oli suur kangelastegu see pidu kõige selle vahele suruda. Aga ma olen talle nii tänulik, et ta seda tegi, sest see andis pingeliseks laadaperioodiks nii palju jõudu!

Sünnipäevahommikul sain Benjamin Lacobi illustreeritud Frida prosside komplekti Tarielilt kingiks. Need on niiiii ilusad!!!

Niisiis Kivi. Paber. Käärid. ootas meid Tarieliga. Uksel vaatasin, et näed kui tore, paar sõpra on ka siin söömas samal ajal – Krista ja Kaidi … Ja siis järsku nägin, et kõik selle laua ümber istujad on minu sõbrad … ja hakkavad mulle sünnipäevalaulu laulma. Ma olin nii rabatud ja võlutud, et ei osanud kohe alguses midagi teha, lihtsalt läksin ja kallistasin Tarielilt. 

Nu see suur liigutus kestis mul terve õhtu jooksul, nii et olin kogu aeg kuidagi heldinud ja tänulik. On hoopis teistmoodi tunne tulla enda auks korraldatud peole, mida sa ise korraldanud pole. 

Ma nii olin igatsenud oma sõpru näha, kallistada ja nendega juttu puhuda. Et nad mind ümbritseksid korraga. Ja siin nad nüüd olidki, kuigi mitmed olid kahjuks kas töö või haiguse tõttu tulemata jäänud. Ah, nad on mul armsad ja head! 

Seltskond oli meil mõnus ja …

… toit väga maitsev ning ilusti serveeritud.

Ja pärast läks tantsuks ka : D Oli tõeline jõulueelne disko!

Eriti armas oli, et Liine tuli spetsiaalselt Tartust kohale selleks peoks! Nii tubli : )

Aitäh Sulle, kallikene!